Szukaj po nazwie hotelu, kraju, rgionie:

Hurghada - miasto wypoczywających

Hurghada – miasto we wschodnim Egipcie, na wybrzeżu Morza Czerwonego, główny ośrodek administracyjny Prowincji Morza Czerwonego – jednej z 27 egipskich muhafaz, jeden z największych w Egipcie ośrodków turystycznych o znaczeniu międzynarodowym

Historia

 

Hurghada powstała nad Zatoką Sueską z brytyjskiej osady poszukiwaczy ropy naftowej (od ok. 1913 r.) i początkowo odgrywała rolę osady rybackiej[2]. W 1930 r. powstała osada mieszkaniowa dla pracowników Narodowego Instytutu Oceanografii i Rybołówstwa. Od wczesnych lat 80. XX w. po pokoju egipsko-izraelskim podpisanym w Camp David zaczęła się rozwijać jako międzynarodowy ośrodek turystyczny dzięki krajowym i zagranicznym inwestorom.
14 czerwca 2010 w okolicach miasta, prawdopodobnie z tankowca, nastąpił wyciek ropy. Wybrzeże zostało zanieczyszczone na długości ok. 20 kilometrów. W pięciu miejscach ropa uszkodziła rafy koralowe, zagrożony został również pobliski rezerwat przyrody morskiej[3].

 

Geografia Położenie

 

Hurghada jest usytuowana ok. 500 km na południowy-wschód od Kairu i rozciąga się wąskim pasem wzdłuż pustynnego wybrzeża Morza Czerwonego na długości około 40 km. W 2020 r. populacja miasta wynosiła 203 704 mieszkańców. W pobliżu kurortu znajdują się rafy koralowe.
W pobliżu Hurghady zlokalizowane są następujące miejscowości: Al-Dżuna, Szarm el-Naga, Makadi Bay, Sahl Hasheesh oraz Safadża.

PFR dla biura podróży Idea Travel
Proszę czekać ...